מסך חדש

פורטל ביטוח תלמידים

הורים יקרים,

אנו שמחים לעדכנכם על פורטל חדש שנבנה עבורכם בו תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש על ביטוח תאונות אישיות לתלמידים.

מטרתנו לסייע לכם למצות את זכויותיכם בפוליסה.

השירות אינו כרוך בתשלום כלשהו מעבר לפרמיית הביטוח המשולמת במסגרת תשלומי הורים

אודות בסמת טבעון

בסמת טבעון היא מועצה מקומית בדואית במחוז הצפון, בעלת כ-7,300 תושבים, נמצאת בדירוג סוציו–אקונומי 2 ובמדד פריפריאליות 5. הישוב הינו צעיר יחסית וממוקם גיאוגרפית בגליל התחתון וצופה על עמק זבולון ומבחינה היסטורית הוא הכפר הבדואי הראשון אשר הוסדר במדינה.
בתקופת המנדט הבריטי הגיעו התושבים הבדואים לאזור בעקבות חיפוש מקורות פרנסה ושטחי מרעה לעדריהם. הבדואים קנו את האדמות מידי בעליהם הערבים באזור שפרעם ויישבו את הקרקעות זאת על ידי עיבוד האדמות ובניית צריפים למגוריהם. עם קום המדינה היו התושבים הבדואים במקום בעלי מערכת קשרים הדוקה עם הישוב העברי המתחדש בארץ והחליטו להישאר ביישובם.
לאחר קום המדינה החליטה ממשלת ישראל לרכז ביישוב קבע את כל התושבים הבדואים אשר היו מפוזרים באזור בו יושבת המועצה כיום. הניסיון הראשון בריכוז התושבים נערך בבסמת טבעון בשנת 1965. הממשלה החלה להעביר את תושבי כפר זבידאת לתל הצמוד למקום הישוב של חמולת סעדיה וכך החלה הקמת הישוב. הקרקעות נמכרו לתושבי זבידאת אשר הסכימו לעבור ממקום מושבם לאזור המוצע. כל משפחה בנתה את ביתה בהתאם ליכולת הכלכלית באותו זמן ולישוב החדש קראו "בסמת טבעון". כך, קיבל היישוב תוקף של מועצה מקומית בשנת 1965 בעודו מורכב משתי שכונות מרכזיות: שכונת סעדייה ושכונת בסמת. בשנת 1992 סופחו למועצה שתי שכונות אשר קודם לכן היוו פזורות: שכונת חילף (חוואלד) ושכונת זובידאת.

דילוג לתוכן