ביטחון ובטיחות

עמאד סואעד

קב"ט

נייד: 052-4220910


במצב שגרה מונה המחלקה את קצין הביטחון (קב"ט) של המועצה שלו שני תפקידם חשובים:

קב"ט מוס"ח  קצין ביטחון מוסדות חינוך
הקב"ט אחראי על ביטחון ובטיחות בבתי הספר ובגנים בתחומי המועצה. יחד עם רכזי ביטחון בבתי הספר ומנהלות הגנים כאחראיות בטיחות, העוברים הכשרות של משרד החינוך ופיקוד העורף, דואג הקב"ט להפעלת המוסדות החינוכיים על פי תקני משרד החינוך באופן המאבטח ומבטח את תלמידי היישוב במידה מקסימלית ובדרך הטובה ביותר. על פי הוראות משרד החינוך, עוברים מוסדות החינוך ביישוב תרגילי ביטחון ובטיחות (כגון: תרגיל רעידת אדמה ותרגיל ירי טילים) שלוש פעמים בשנה: תרגיל עם פתיחת שנת הלימודים, תרגיל מרכזי בפברואר ותרגיל נוסף טרם סיום שנת הלימודים.

קב"ט רשותי
קצין ביטחון, בטיחות וחירום של כלל היישוב. בתחום זה פועל הקב"ט בתיאום עם המשטרה ביישוב. במסגרת התפקיד אחראי הקב"ט על הפעלת היישוב במצבי חירום, ובשגרה על מוכנות המועצה למצב חרום. לצורך זה מכנסת המועצה את ועדת מל"ח (משק לשעת חירום) ארבע פעמים בשנה.

במצב חרום פועלת המועצה בהתאם לנוהלי חירום שהובנו עלי ידי הקב"ט, רשות חירום לאומית ופיקוד העורף, אז פועלת המועצה במסגרת ועדת מל"ח (משק לשעת חרום) ומצוותת למחלקה יחידת סע"ר.

יחידת סע"ר
יחידה התנדבותית הפועלת למתן סיוע עצמאי ראשוני בעתות חירום דוגמת רעידת אדמה או מלחמה. ביחידה פועלים כ-50 מתנדבים בגילאי 18 ומעלה אשר עברו הכשרה מטעם פיקוד העורף בתחומי עזרה ראשונה, כיבוי אש ועוד.

לאתר פיקוד העורף לחץ כאן

דילוג לתוכן